Başkan Büyükkılıç’tan Dünya Şampiyonası ve Kış Festivali’ne davet

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın gayretleri ve teşebbüsleri ile 12 ay sporun merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erciyes, memleketler arası dev tertiplerle hem isminden kelam ettirmeyi hem de milletlerarası turizme Kayseri’nin damgasını vurmayı sürdürüyor.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından en itibarlı ekstrem spor tertipleri ortasında gösterilen Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın Türkiye etabı SNX Türkiye, bu yıl birinci sefer Erciyes Kayak Merkezi’nde 8, 9 ve 10 Mart günlerinde düzenlenecek.

FIM tarafından 2004 yılından bu yana İsveç, İsviçre, Finlandiya, Norveç üzere Avrupa’nın en yeterli kayak merkezlerinde yapılan Kar Motosikleti Dünya Şampiyonası, bu yıl Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı bölgesinde özel olarak hazırlanan pistte gerçekleşecek.

Öte yandan Erciyes, nefes kesen Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın yanı sıra ATV ve Motosnow kategorilerinde düzenlenecek Erciyes Cup ile de kış sporu tutkunlarına unutulmaz üç gün yaşatacak.

Ayrıca Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası kapsamında Kayseri’nin tepesinde yapılacak Erciyes KışFest, dev konserler, Dj performansları, eğlenceli yarışlar ve kar oyunları ile 3 gün boyunca cümbüşe doyuracak.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri’miz tekrar bir birincilere imza atıyor. Dünya Kar Motorları Şampiyonası birinci sefer Kayseri’mizde yapılıyor. Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde yapılan bu çalışmayı çok değerli ve manalı buluyoruz” dedi.

3 kategoride 150 ülke spor kanallarında canlı yayınlanacağını ve şampiyonanın milyonlarca beşere ulaşacağını söyleyen Lider Büyükkılıç, “Ülkemizi seviyoruz, kentimizi ayrıyeten önemsiyoruz. Amiral gemimiz olan Erciyes Kayak Merkezi’mizin bu cins etkinliklerle buluşması bizleri ayrıyeten keyiflendiriyor” diye konuştu.

Büyükkılıç, gençleri bu değerli ve manalı şampiyonaya beklediklerinin altını çizerek, “Gençlerimizin eğlenmesini de önemsiyoruz, sanatçılarımızla buluşmak üzere diyoruz. Gençler, sanatkarlarımız var, hem eğleneceksiniz hem kayacaksınız hem de yarışları izleyeceksiniz, dünya sizi takip edecek. Erciyes Kayak Merkezi’mize bekliyoruz, sizleri bembeyaz ortamda görmek istiyoruz. 8, 9 ve 10 Mart Erciyes Kayak Merkezi’nde buluşuyoruz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir