Diyarbakır’daki sevgi seli ‘Serok Ahmet’in ayarlarını bozdu! Akıllara zarar paylaşım…

Tam 7 defa toplanmasına karşın koltuk hengamesi nedeniyle şimdi adayını belirleyemeyen altılı masada iç çekişme sürüyor. Masanın nicelik olarak küçük bileşeni görünen Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından mantık kusurlarıyla dolu bir paylaşımda bulundu.

DAVUTOĞLU’NDAN SİYASİ GAF

Davutoğlu’nun Diyarbakırlıların Kürtçe sevgi şovlarını kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hatalı üzere göstermeye çalışması adeta şaşkına çevirdi.

Diyarbakır ziyaretinde vatandaşlardan büyük ilgi gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslenen Davutoğlu, “Sayın Bahçeli, Diyarbakır’da atılan “Serok Erdoğan” sloganlarını duydunuz mu? Biz gurur duyarız fakat siz sevmezsiniz bu ifadeyi. O yüzden sormak istedim hala “Aday belirli, karar net” mi?” dedi.

BAHÇELİ’NİN “SEROK AHMET” TEŞHİSİYLE ÖRTÜŞÜYOR

3 yıl evvel Bahçeli’nin, “Serok ve işbirlikçi çevreler Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kulp takmak için ortam ve durum kollayan zavallılardır” sözleri hala hafızalarda taze olarak yerini koruyor. MHP lideri, sıklıkla düşük profilli olarak gördüğü Davutoğlu’na “Serok Ahmet” tabirleriyle yükleniyor.

HALK TV’DE TEKRAR TEKRARLADI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına çıkan ve yıllardır kendisi için “Serok Ahmet” tanımlamasında bulunan Davutoğlu, “Kürtler bana ‘Serok Ahmet’ derler zira bilirler ki onların problemlerini çözeriz” sözlerini kullanmıştı.

“ADAYIMIZ MUHAKKAK KARARIMIZ NETTİR”

Geçtiğimiz ay partisinin birinci seçim mitingini Sivas’ta yapan Bahçeli, “2023 yılında adayımız belirli, kararımız nettir. Gizleyecek, saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” tabirlerini kullanmıştı. Davutoğlu, 6’lı masadaki skandalları unutturmak için hizip çıkarmaya çalışması akıllarda kuşku oluşturdu.

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN SU SIZMIYOR

Sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinde bulunan Özbek Otağı’nda görüşen Bahçeli, Saraçhane’de düzenlenen 15 Temmuz Anma Programı’nda da birlik davetleri yapmış ve 15 Temmuz’dan ders çıkarılması gerektiğini tabir etmişti.

“SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TANIYINIZ, ANLAYINIZ VE ANLATINIZ”

Buradaki konuşmasında, “Türkiye zillete düşmeyecektir, saklı gündeme yatırım yapanların oyunlarını bozarız” diyen Bahçeli kelamlarını, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatınız” sözleriyle sonlandırmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir