Keşan Online’nin belediye başkan adayı anketi sonuçlandı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Keşan’da da Belediye Başkanlığı seçimleri için yarışacak 12 lider adayının ismi, 31 Mart’ta seçmenin önüne gelecek seçim pusulasında yer alacak.

Adaylar, projelerini, yaptıklarını, yapmak istediklerini anlatarak seçmenin kapısını çaldıkları bu günlerde; basın yayın organlarında, toplumsal medyada, dijital medyada ve sokakta kendileri hakkındaki olumlu olumsuz görüşleri, çalışmaları ile ilgili geri dönüşleri, yazılanları, yapılanları, söylenenleri de dikkatle takip ediyor.

Bu noktada; kamuoyu araştırma şirketleri başta olmak üzere, siyasi partiler, adaylar ve de toplumsal medya üzerinden tekrar pek çok kurum, kuruluş ve bireyler de anket çalışmaları yürütüyor.

Tamamlandıktan sonra sonuçları paylaşılan bu anketler ise muhakkak ölçülerde adayların çalışmalarına istikamet veriyor, fikir veriyor.

Kesanonline.com’un Instagram hesabından 11 Mart 2024 Pazartesi günü başlatılan ve dün akşam saatlerinde sona eren bir ankette ise toplumsal medya takipçilerine “Keşan’ın yeni başkanı kim olur?” sorusu yöneltildi.

Instagram’ın anket yapısı nedeniyle 12 aday ismin yer verilemediği bu ankette, 2019 yılı mahallî seçim sonuçları dikkate alınarak, en fazla oy alan iki partinin aday isimleri takipçilere soruldu.

Mevcut Keşan Belediye Başkanı ve AK Parti (Cumhur İttifakı) Lider adayı Mustafa Helvacıoğlu ile 2019 yılına kadar 3 periyot Belediye Başkanlığı yapan, Keşan’da CHP ön seçiminden galip çıkarak bir defa daha aday gösterilen Op. Dr. Mehmet Özcan‘ın isimlerinin yer aldığı ankette 24 saatte toplam 3.044 oy kullanıldı.

Ankette sorulan soruya takipçilerin 1.289’u (%42) Helvacıoğlu karşılığını verirken, 1.755 (%58) takipçi ise karşılığını Özcan olarak kaydetti.

Kesanonline.com’un ınstagram hesabında önümüzdeki günlerde de anket paylaşımlarının devam etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir