Öğretmen ataması ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmen ataması açıklaması

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı. Yeni eğitim devri öncesi artık de atamalar bekleniyor. İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmen ataması açıklamasında son gelişmeler…

ERDOĞAN’DAN ATAMA AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni atamalara ait;

“Geçen ay yaptığımız toplam 45 bin yeni öğretmen atamasıyla mevcut eğitim ordumuzu daha da güçlendirdik. 2002 yılında, ülkemizde toplam 500 bin öğretmen varken son atamayla birlikte yalnızca bizim devrimizde vazifeye başlayan öğretmen sayısı 800 bini buldu. Muhtaçlık duyulan alanlarda öğretmen atamalarını sürdüreceğiz. Öğretmenlik mesleğinin prestijini artıracak, öğretmenlerimizin mesleğini geliştirecek projemizi yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Okulları, yazın pırıl pırıl yaparak inşallah yeni periyoda hazır hale getireceğiz. Öğrencilerimizin kaliteli eğitim alması, öğretmenlerimizin vazifelerini gönül huzuruyla yapması için her türlü çabayı göstereceğiz” sözlerini kullandı.

MEB ATAMALARI NE VAKİT?

2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi öğretmen atamalarına dair detaylar şimdi net değil.

KPSS oturumlarının tamamlanması ve sonuçların ilan edilmesiyle brilikte, bu hususta da gelişmeler olabileceği iddia ediliyor.

Gelişmeler epey haberimizde yer vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir