Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması finalistleri açıklandı

Sabancı Vakfı Kısa Sinema Yarışı’nda finale kalan sinemalar belirlendi. Vakıftan yapılan açıklamaya nazaran, “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar” temasıyla düzenlenen müsabakanın ödül merasimi, 18 Ocak 2023’te Sabancı Center’da düzenlenecek.

Başrolde birinci kez… Hayattaki rollerine kendileri karar vermek isteyen tüm bayanlar için artık başrolde olma zamanı!” sloganıyla gerçekleştirilecek yarışa 33 kentten 153 sinema gönderildi. Finale kalan sinemalardan 7’sinin direktör koltuğunda bayanlar oturuyor.

Ön heyet değerlendirmesinin akabinde kazanan 11 sinemanın ve direktörlerinin isimleri “www.kisafilmuzunetki.org” internet sitesinde duyuruldu.

Yarışmada Melihat AğgülBalık Tutmak İstiyorum“, Yener AkbabaBavul“, Nazlı Pınar AydınCeket“, Hüseyin UrçukÇamaşır İpi“, Süheyla NoyanÇiçek Açar“, İzel YücelDank!“, Elif Kübra DadalıDüğüm“, Öykü Su BaskınIşıltı“, Mustafa Solmaz ve Ece AkınKız Evi“, Erkan SelçinÖrüntü“, Dilşad Demir de “Peki Bu Bayan Kim?” isimli yapıtlarıyla finale kaldı.

Jürinin değerlendirmesi sonucu birinci olan eser sahibine 25 bin lira, ikinciye 20 bin lira, üçüncüye ise 15 bin lira ödül verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir