Şanlıurfa’da su basan otoparktaki 170 araç çıkarıldı, kayıp TIR şoförü aranıyor

Şanlıurfa’da 16 kişinin hayatını kaybedip, 30 kişinin yaralandığı sel nedeniyle farklı bölgelerde su tahliye ve paklık çalışmalarına, gece gündüz aralıksız devam ediliyor. Sağanağın akabinde taşan Karakoyun Deresi etrafındaki bölgelerde oluşan çamur katmanlarını temizleme ve su tahliye çalışmaları, asker ile korucuların dayanağıyla yürütülüyor. Selin izlerinin silinmeye çalışıldığı Süleymaniye Mahallesi’nde yaşayanların gereksinimleri ise tankerlerle yapılan destek suyla giderilmeye çalışılıyor. Sel nedeniyle içme sularındaki kirlilik ve çamurlu oluşundan ötürü yapılan kesinti sonrası sabah saatlerinde kısmi olarak birtakım bölgelere su verilmeye başlandı.

Selden yüzlerce aracın hasar gördüğü kentte, Şanlıurfa Müzesi yanındaki su basan otoparktan 170 araç da takımlar tarafından çıkarıldı. Araçları otoparktan çıkarılanlar, yetkililere teşekkür etti. Araçların gruplarca hasar tespiti yapıldıktan sonra sahiplerine teslim edileceği kaydedildi.

Öte yandan Şanlıurfa-Bozova yolunda sel sularına kapılan ve en son gördüğü görüntüyü cep telefonu kamerasıyla çekip toplumsal medya hesabından paylaşan TIR sürücüsü Emin Ergün’ü, bölgede arama çalışmaları sürdürülüyor. Atatürk Barajı yakınındaki Yalıntaş Mahallesi’nde jandarma ve su altı dalgıç takımları, botlarla aramalarına devam ediyor. Aramalarda sel sularında savrulan TIR’ın kesimlerine ulaşıldığı belirtildi.

Bölgede bu akşam beklenen sağanak için de halk, park halindeki araçlarını battaniye ve bezler ile örterek tedbir almaya çalışırken, sarsıntı nedeniyle çadırlarda kalanlar ise inançlı alanlara ve yakınlarının yanına yerleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir