Talas kentsel dönüşümde anahtar teslim heyecanı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Törene AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Sibel Livdumlu, AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz, protokol üyeleri ve hak sahipleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Harman Mahalle Muhtarı Rafet Yılmaz, Talas Belediyesi ile omuz omuza çalışarak kentsel dönüşümü gerçekleştirdiklerini belirtirken, Lider Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

2013 yılından beri Kayseri’de bin 729 riskli yapının dönüştürüldüğünü söyleyen Kayseri Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Sibel Livdumlu, “Deprem jenerasyonunda bulunan ülkemizde vatandaşlarımızın sarsıntıya sağlam, inançlı ve konforlu yapılarda yaşamaları için emeği geçen başta Talas Belediye Liderimiz Mustafa Yalçın olmak üzere herkese teşekkür ediyor, hak sahiplerine güzel olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

ESKİYEN MESKENLERİN YERİNE YENİLERİ VERİLİYOR

Talas’ın 41 farklı noktasında 2 bin 300’ün üzerinde bağımsız alanın dönüşümünün de devam ettiğini söyleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın , “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de şükürler olsun devletimiz, hükümetimiz son vakitlerde o kadar hoş kararlara imza attı ki inanılır üzere değil. Bu işe imza atanlardan Allah razı olsun. Kullanılıp eskiyen meskenlerin yerine devlet yeni konut veriyor.

TALAS’TA 41 BAŞKA NOKTADA KENTSEL DÖNÜŞÜM

“62 Konutlar sakinleri bize güvendiler, imzalarını verdiler ve ‘Nasıl yapıyorsan yap’ dediler.” diyen Lider Yalçın, şunları söyledi: “Biz de bu 2 bloğu yaptık ve 30 ay içerisinde de teslim ettik. Burada kullanılan materyalleri biz baştan sona ihale edip takibini biz yaptığımız için ki kentsel dönüşüm ünitemiz çok hoş çalışıyor, huzurunuzda arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bütün kullanılan materyaller TSE standartlarına uygun ve baştan sona kadar da bizim denetimimizde yapıldı. Bu ortada gidin mesken bulun 18 ay devlet size kira verecek demedik. Buraya konutu yaptık şuradaki blokta oturanlar artık kiraya tekrar taşınmadan sıfır meskenlerine taşınacaklar. Tekrar güzel olsun. Şu anda Talas’ta 41 farklı noktada 2 bin 300’ün üzerinde bağımsız kısmın kentsel dönüşümü devam ediyor. Onlar da müteahhitlerle kendi ortalarındaki mutabakat süreci sürüyor lakin burada en kıymetli faktör devletin ve belediyenin denetimi altında olması. Oralarda da inşaata süratle devam ediyor.”

“HAVA SOĞUK, İÇİMİZ SICAK”

Başkan Yalçın, “Hava biraz soğuk lakin içimiz sıcak. Dairelerimiz sıcacık. İsterlerse artık taşınabilirler. Şükürler olsun bunun memnunluğunu tabir edemiyorum. Allah güle güle oturmayı nasip etsin. Kardeşlerimize bir ömür uzunluğu çoluk çocuğu ile memnunlukla oturmalarını Allah’tan niyaz ediyorum” tabirlerini kullandı.

CINGI’DAN LİDER YALÇIN’A TEŞEKKÜR

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da, “Şehrimiz açısından yeniden gurur duyacağımız, iftihar edeceğimiz bir projenin açılışındayız. Mustafa Yalçın liderime teşekkür ediyorum. Kayseri her vakit birincilerin yeri olmuştur. Kendisi kentin en eski belediyecilerinden birisi olduğu için burada da icraatini konuşturuyor sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Lider Yalçın ve Milletvekili Cıngı tarafından müteahhit Fikret Özdin’e plaket verilirken, sahneye çağırılan hak sahiplerine konutlarının anahtarları dualarla teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir