Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Yılın birinci bebekleri dünyaya gözlerini açtı, hepsine isimleri de verildi. Aileler, 2023’e bebeklerini kucaklarına alarak girdi.

İSTANBUL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın birinci bebeği Yavuz Selim Demir’i ziyaretinde, aileyi tebrik etti.

Bebek ve annenin sıhhat durumuyla ilgili bilgi alan Koca, anneye çiçek takdim ederek, bebeğe de çeyrek altın taktı.

ANKARA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın birinci bebeklerinden Yağız Alp Keskin’i ziyaretinde, bebek ve annenin sıhhat durumuyla ilgili bilgi aldı.

Anneye çeşitli ikramlar veren Yanık, hastanede olağan doğumla 3 kilo 600 gram olarak birinci çocuğunu dünyaya getiren anne Kübra Keskin’i kutladı ve bebek Yağız Alp’in ömrünün uzun, bahtının hoş olmasını temenni etti.

İZMİR

İzmir’de 2023 yılının birinci bebeği dünyaya gözlerini açtı.

Özel bir hastanenin doğum servisinde Zeliha-Süleyman Karaca çiftinin ikinci çocukları olarak 3 kilo 20 gram tartısında, saat 00.01’de doğan bebeğe Aras Bulut ismi verildi.

ADANA

Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sevinç ve Onur Gölbaşı çiftinin saat 00.01’dünyaya gelen bebeğine Toprak ismi verildi.

İkinci çocuğunu kucağına almanın memnunluğunu yaşayan Sevinç  Gölbaşı “Heyecanlı, keyifli, kendimizi yeterli hissediyoruz. İkimiz de düzgünüz. Her şey yolunda gitti, ameliyatımız da âlâ geçti. Bebeğimiz de sağlıklı geldi” dedi.

SİVAS

Sivas’ta 2022 yılının birinci bebeği saat 00.05’te dünyaya geldi. Öznur ve Aykut Halver çiftinin ikinci çocuğu olan bebeğe dedesinin ismi olan ‘Bekir’ ismi verildi.

3 kilo 390 gram yükünde dünyaya gelen Bekir bebeğin annesi Öznur Halver, “Çok memnun ve heyecanlıyım. Çok hoş bir his. Yeni yılın en hoş ikramı oldu. 00.05’te doğdu ve Bekir adını verdik” dedi.

KAYSERİ 

Kayseri Şehir Hastanesi Bayan Doğum ve Çocuk Polikliniğinde saat 00.05’te 3 kilo 990 gram tartısında bebek dünyaya geldi.

Asena ve Ahmet Tekne çifti, sağlıklı bir formda dünyaya gelen birinci bebeklerine “Yüsra” ismini verdi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ta da yılın birinci bebeği Necip Fazıl Şehir Hastanesi Bayan Doğum Ek Hizmet Binası doğum servisinde saat 00.00’da dünyaya geldi.

Dilek ve Ali Çopur çiftinin ikinci çocukları olarak 3 kilo 100 gram tartısında doğan bebeğe Aras ismi verildi.

ADIYAMAN

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni yılın birinci dakikalarında 3 kilo 100 gram dünyaya gelen Aykut çiftinin bebeğini ziyaret etti.

Başkan Kılınç, anne Cansu ile baba İbrahim Aykut’a iyi olsun dileklerinde bulunarak çeyrek altın armağan etti.

DİYARBAKIR

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Bayan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde, yeni yılın birinci bebekleri, Petek ve Şimşek ailelerinin oldu.

Yeni yıla anne olarak giren Yasemin Petek ve Fatma Şimşek, bebeklerini kucaklarına aldı.

Yasemin Petek kızına Zeynep Lina, tıpkı dakikalarda anne olan Fatma Şimşek de Nisa ismini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir